top of page
Top

Kompleksowa ochrona
dzięki najnowocześniejszym technologiom

Rodzaje zabezpieczeń & pielęgnacja

Rodzaje zabezpieczeń

W Niemczech co trzy minuty dochodzi do włamania, do tego obserwowana tendencja jest rosnąca. Wykrywalność sprawców tego rodzaju przestępstw jest niewielka, zaś powodowane przez nich szkody są nie tylko natury materialnej. Głównym celem ataku włamywaczy są przy tym źle zabezpieczone okna i drzwi okienne.

 

Jak można skutecznie uchronić się przed włamaniem? Kluczowym rozwiązaniem jest tutaj mechanizm ryglowania, wyróżniający się podwyższoną odpornością na wyważanie. Dla zapewnienia jeszcze lepszej ochrony dostępne są również specjalne klamki okienne oraz przeszklenia z zabezpieczeniem antywłamaniowym.

Izolacja akustyczna

Jeśli chodzi o izolację akustyczną, nasze profile okienne z litego drewna mają istotną przewagę nad oknami z tworzyw sztucznych. Dzięki wyjątkowej konstrukcji przeszklenia jesteśmy w stanie wykonać dla naszych Klientów okna o dowolnej klasie ochrony akustycznej – w zależności od ich obciążenia. Stosujemy w tym celu specjalistyczne folie akustyczne, wypełnienia gazowe a także lite profile dźwiękochłonne oraz uszczelki szczelinowe o idealnym współczynniku przylegania.

Izolacja termiczna

Nasze okna i drzwi drewniane to najwyższej jakości produkty, które dzięki doskonałym właściwościom termoizolacyjnym zapewniają zysk energii przewyższający jej straty. Dobrze wykonane okno energooszczędne przepuszcza bowiem do wnętrza budynku znacznie większe ilości energii słonecznej, odprowadzając przy tym jedynie niewielkie ilości ciepła na zewnątrz. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę również rząd federalny Niemiec, który za pośrednictwem szeregu różnych programów dofinansowania banku rozwoju Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) oferuje korzyści finansowe dla przedsięwzięć wykorzystujących wyjątkowo energooszczędne rozwiązania budowlane i remontowe.

Ochrona drewna

Nowoczesne technologie lakierowania stosowane w firmie Bartyn zapewniają doskonałą ochronę drewna już na etapie produkcji. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie drewna od zewnątrz jest montaż powłok aluminiowych. Aby dodatkowo przedłużyć żywotność okien drewnianych zalecamy przestrzeganie zasad właściwej pielęgnacji. Chętnie służymy radą i pomocą przy wyborze najlepszych produktów.

 

Pielęgnacja

Technologie impregnacji i lakierowania stosowane podczas produkcji naszych okien drewnianych zapewniają ochronę okna przed deszczem i promieniowaniem UV. Pomimo tego odpowiednia pielęgnacja okien może w istotnym stopniu przyczynić się do zachowania ich naturalnego piękna i żywotności na długie lata. Kluczową rolę odgrywa tutaj przede wszystkim ochrona przed wilgocią, która zapewnia zabezpieczenie wysokiej jakości okien drewnianych przed pęcznieniem i utratą pierwotnych wymiarów. W naszej ofercie każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Nasi doradcy służą radą i pomocą przy wyborze odpowiedniego produktu.

bottom of page